Naturalne leczenie problemów z paznokciami

sposób na zdrowe paznokciePaznokcie są częścią prezentacji osobistej każdego, w związku z tym, ważne jest, aby opieka dla nich prawidłowo. Problemy z paznokci mogą mieć różne pochodzenie, jednak wszystkie są równie niepochlebne do osobistego stawiennictwa. Z drugiej strony należy przypomnieć, że stan paznokci również wiele mówi o zdrowiu.

Paznokcie są twardości skóry chronić tkanki z palców i który składa się z keratyny, twarde i włókniste białko, które tworzą warstwy do paznokci. Kiedy paznokcie wyglądają dobrze, ogólnie rzecz biorąc, uważa się, że wszystko idzie poprawnie. Gdy paznokcie są kruche lub nienaturalnie kolorowych Konstytucji, musi być ostrożny. Okazuje się to być dobrym sposobem dbanie o zdrowie.

W odniesieniu do estetyki higieny ma kluczowe znaczenie w każdym znaczeniu tego słowa. Dobry wygląd waha się od zapachu do wszystkich tych elementów, które może być doceniane z widoku. Aby to zrobić, są wszelkiego rodzaju produkty i zabiegi kosmetyczne. Różnorodność jest przyprawą, prawo?

To lepiej, jeśli chcesz, aby dbać o swoje piękno, zdecydować się na naturalne przed uciekania się do środków chemicznych. Wilgoci, emalia, zmywacz do paznokci i innych produktów higieny osobistej, które na pierwszy rzut oka wydawać się nieszkodliwe, w rzeczywistości są czynniki, które wpływają na jakość paznokci. W rzeczywistości mogą prowadzić do pojawienia się grzybów, owrzodzenia, plamy, zapach paznokci wrastające (ze względu na złe cięcia) i, czasami, spowodować utratę ich. Oto co najlepsze naturalne leczenie według różnych rodzajów najczęstsze problemy paznokci. Naturalne leczenie paznokci problemy

Leczenie grzybicy

Grzyby są jednym z najczęstszych problemów paznokci. Jest to infekcje, które zmieniają stan paznokci. Te mogą być spowodowane przez niski poziom higieny i być narażone na wilgoć lub w środowiskach bardzo ciepłe i żywią się keratyny. W celu zwalczania tych nieprzyjemnych czynników, naturalnie, najlepszym sposobem jest uciekać się do oleju z drzewa herbacianego, który jest potężny środek antyseptyczny. Należy zauważyć, że jest równie skuteczny jak laboratorium przeciwgrzybicze maści i kremy.

Co należy zrobić?

 • Stosować go po prysznicem (to jest potrzebne aby być suche w organizmie).
 • Tylko zastosować kilka kropel na dotkniętych paznokci i pozostawić do wyschnięcia.
 • Powtarzać codziennie, po prysznicem, dopóki nie zauważysz znaczną poprawę.

Leczenie łamliwych paznokci

Jest to jeden z najczęstszych problemów na Twoich paznokciach. Pękanie może spowodowane przez wiele czynników, od zdrowia, aby być narażone na działanie produktów, które osłabiają keratyny paznokcie. Jeśli chcesz, aby traktować je w sposób naturalny, firma Microsoft zaleca, że dbać o swoją dietę i spożywać więcej produktów bogatych w wapń, takich jak mleko, ser i orzechy. Innym sposobem na wzmocnienie ich może być:

 • Migdały i olejek cytrynowy. Dobrze wymieszać składniki i stosować go na paznokcie przez 2 minuty, a następnie spłukać wodą.
 • Olej kokosowy. Masaż paznokci z odrobiną gorącego oleju i odstawić na 1 minutę.
 • Olej arganowy. Masaż paznokci z oleju, jako część swoje rutynowe manicure na 2 minuty.

Słabe i łamliwe paznokcie

Substancji chemicznych, takich jak środki czyszczące, owoce cytrusowe, a niektóre substancje ścierne upośledzać paznokcie. Zapobiegają im rośnij w siłę i spowodować, że one często crack.

Wiemy, że paznokcie są jedną z części ciała, które jeszcze nie więcej kontaktu. Jednak musi podjąć rygorystyczne konserwacja. Pamiętaj, że jest jednym ze wskaźników stanu naszego zdrowia.

Co należy zrobić?

 • Nosić rękawiczki, kiedy robisz, sprzątania.
 • Zaleca się od czasu do czasu możemy stosować je warstwą połysk, aby chronić je.
 • Jeść żywności, które sprzyjają narośli, takich jak mleko, jaja, awokado i szpinak.
 • Utrzymać procedurę manicure i pedicure, za tydzień. Nie oznacza to, że jest obowiązkowe, tylko upewnij się, że paznokcie rosną prawidłowo i oceny jakości.

Wrastające paznokcie

Jest to z pewnością jeden z najbardziej irytujących problemów w paznokcie, które istnieją. Paznokcie, są często spowodowane przez użycie niewłaściwego obuwia, deformacji paznokci, Niedostateczna konserwacja i pocięcie ich. Wydaje się występować częściej z paznokcia palca. Jednak nie jest wyłączna, może wystąpić w każdym.

Co należy zrobić?

 • Moczyć stopy w ciepłej wodzie, pozostawić kilka minut, a następnie osusz.
 • Delikatnie masować z oliwy z oliwek lub migdałów w obszarze zagrożonym.
 • Umieścić kawałek mokrej bawełny pod paznokciem.
 • Gdy obszar jest przetargu wyciąć paznokci ostrożnie czyste, Ostre maszynki do strzyżenia.
 • Cięcie w linii prostej, czyli po to, by nadać formę kwadratu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *