Len z Laliny w dobrych suplementach

Len (łac. linum usitatissimum) leczy wrzody żołądka, kaszel, zapalenie błon śluzowych, reguluje stolec. Siemię lniane jest rośliną roczną, Wysokość do 100 cm. Łodygi cienkie, korzeń, z którego rośnie prosto, rozgałęzia się. Jest on len ze wsi Lalinystosowany:

  • przeciwko zaparciom,
  • w trakcie zapalenia żołądka i jelit,
  • aby chronić błony śluzowe układu pokarmowego,
  • na kaszel,
  • jest również właściwe wykorzystanie nasion do żołądka i na wrzody (do zewnętrznego stosowania)
  • w leczeniu skóry spierzchniętej i porysowanej,
  • w leczeniu półpaśca, wrzodów oraz ropni.

Siemię lniane jest używane świeże (zgnieciony lub całe). Zazwyczaj stosowana dawka to 1-2 łyżeczki do 3 razy dziennie. W tym przypadku ich głównym skutkiem jest gryźć rozcieńczony do jelita. Pojedynczej dawki na zaparcia to około 2 łyżek, które pijemy 3-5 na litr wody. Nasiona w jelitach pęcznieją i działają jako środek przeczyszczający. Możemy pomyśleć, że głównym skutkiem lnu koncentruje się na żołądek lub błon śluzowych dróg oddechowych, wybieramy macerat (lub solanki z rozdrobnionych nasion).

Len z Lalin jest najzdrowszy (zastosowanie w suplementach i uprawa)

Macerat przygotowuje się z 1 łyżka lnu na szklankę wody. Pozostawić na 1-4 godzin. Napój pić w ilości 3 szklanek dziennie. Olej lniany, około 2 łyżeczek dziennie, można również uzyskać uzdrowienie. Poprawia trawienie, optymalizuje czynności jelit. Zewnętrznie jest doskonała dla czyraki, wysypki, problemy skórne, łuszczyca itp. Obecne odrodzenie uprawy lnu oznacza powrót do nauk pozostawionych przez prababki ze wsi Laliny, wcześniej nabytej i sprawdzonej wiedzy do wykorzystania potencjału genetycznego nowych odmian, aby osiągnąć stabilne i wyższe plony lnu łodyg i wyższej jakości włókien. Z szerokiej gamy środków agrotechniki i przypomnieć tych, które wpływają na wydajność i cechy jakościowe macierzystych i włókien od początku wegetacji lnu. Omówiono przetwórstwo zbóż obejmujące omłoty, czyszczenie i przerób zbóż w żarnach, młynach i wiatrakach oraz opis stosowanych urządzeń. Przerób lnu, konopi i wełny oraz stosowane narzędzia do obróbki lnu  i warsztaty tkackie. Bardzo ważne jest przygotowanie gleby. Zamieszczono opis uprawy roli, siewu i pielęgnacji oraz zbioru płodów rolnych, jak również stosowane narzędzia od motyki do kombajnów. Omówiono uprawiane rośliny zbożowe, okopowe i łąkowe.

Jesień i wiosna – przygotowanie gleby we wsi Laliny

Wiosna jesień i późniejszego przygotowania gleby zależy od upraw. Dla lnu, w dzisiejszym systemie rolniczym jest najbardziej odpowiedni dwóch kolejnych ziaren, z których własny przekop jest najczęściej jęczmień jary. Pszenica jest mniej korzystne ze względu na większą intensywnością nawożenia azotem. Na naszej mazowieckiej wsi len jest uprawiany od zawsze. Obecnie większość zbiorów zostaje sprzedawana do producentów suplementów diety. Jak wiadomo len jest rośliną o wielu właściwościach leczniczych. W związku z tym znajdziemy go w wielu suplementach usprawniających zdrowie. Nasze małe mazowieckie Laliny słyną na całą Polskę ze swoich upraw roślin zdrowotnych, ziół i oczywiście lnu. Chłopi z dziada pradziada opierają swoje zdrowie na własnej glebie i pracy rąk. Teraz mimo tego, że technika poszła znacznie do przodu nadal chętnie korzystają z dawnych metod uprawy gleby. Ziemie uprawne Laliny są żyzne i dają zdrowe plony. Wszystkich oczywiście serdecznie zapraszamy, aby sami zobaczyli jak na naszej wsi na Mazowszu czas płynie wolniej, a wszyscy są zdrowi, bo korzystają z suplementów, które są produkowane z ich plonów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *